Zarezerwuj Online

Willa Anna
ul.
Wolności 15
|
58-580
Szklarska Poręba, woj. dolnośląskie
+48 508 199 665, +48 75 717 22 44 | e-mail: info@willaanna.pl
 
 

Wczasy w górach

Wyczekiwany od dawna urlop zbliża się wielkimi krokami, a może wakacje dziecka za pasem? Wczasy w górach to doskonały pomysł na spędzenie wolnej chwili. Czasami warto zrobić sobie przerwę od wszystkich obowiązków, wyłączyć telefon oraz komputer, wyjechać na wakacje i po prostu pobyć w czasie teraźniejszym. Najlepiej – czerpiąc przy okazji energię z przepięknych okoliczności przyrody podczas swoich wczasów w górach. Szklarska Poręba i okolice, które zwiedzają nasi goście, zawsze robią na wszystkich wielkie wrażenie i sprawiają, że ludzie czują się niezwykle wypoczęci. Pomimo tego, że wędrówki czasami nie są łatwe, powodowane przez nie zmęczenie jest bardzo pozytywne w skutkach, pomaga pozbyć się zgromadzonego napięcia i sprzyja następującemu później wakacyjnemu wypoczynkowi. Świeże powietrze oczyszcza organizm i pomaga odpuścić - szczególnie w przypadkach, gdy coś idzie nie tak, jak powinno - również na wakacjach.

Lista korzyści, płynących z wczasów w górach wydaje się nie mieć końca. Ale czy trzeba w ogóle kogoś do takiego wyjazdu przekonywać? Niezdecydowanym pragniemy przedstawić kilka miejsc, do których na pewno warto zajrzeć, planując swoje wakacje w górach - nasze główne propozycje znajdą Państwo w zakładce "Atrakcje" na naszej stronie.

Oczywiście pierwszym przystankiem na wczasach niech będzie nasza Willa Anna, która jest doskonałą bazą wypadową zarówno w kierunku Karkonoszy, jak i Gór Izerskich. Bliskość natury już od pierwszych dni zacznie pozytywnie wpływać na Państwa samopoczucie i sprawi, że wczasy nabiorą nowego znaczenia.

Na każdą porę roku

Chociaż wydaje się, że wakacje w górach najlepiej planować w miesiącach letnich, to wcale nie musi być najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Wędrówki w upale wcale nie są aż takie przyjemne, a poza tym są bardzo wyczerpujące dla organizmu. Na szczęście okolice naszej Willi sprzyjają wczasom przez cały rok.

Jesienią odbywa się tu istny bal kolorów – żywe barwy liści dominują w całym krajobrazie. Zimą śnieg przykrywa każdy skrawek zieleni i umożliwia dzieciom świetną zabawę – rzucanie się śnieżkami, jeżdżenie na sankach, robienie aniołków w śniegu. Dla dorosłych pozostają narty, snowboard i inne śnieżne atrakcje sportowe. Warto w tym sezonie również jeden dzień poświęcić na wizytę w Termach Cieplickich - to nowoczesne SPA sprawi, że na kilka godzin na pewno zapomną Państwo o całym świecie.

Wiosną i latem turystów jest najwięcej - w końcu to sezon urlopowy. Wakacje to również najlepszy czas na rodzinne wczasy w górach. Dzieci mogą cieszyć się wtedy wieloma atrakcjami, takimi jak parki linowe, Dinopark czy zjeżdżalnia grawitacyjna, na której najlepiej wybrać się w piękną pogodę. Dla singli, par lub grup znajomych pozostaje nieograniczona ilość ścieżek, oferujących wręcz niezapomniane widoki. Całodzienne wędrówki w doborowym towarzystwie to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Przyroda w najlepszym wydaniu

Wakacje w górach to przede wszystkim obcowanie z naturą. W naszym kraju na szczęście istnieje wciąż wiele ścieżek, które nie zostały zniszczone przez człowieka i stanowią doskonałą bazę na wczasy. Wędrowanie szlakami to przyjemność sama w sobie. Cisza, szumiące strumyki, zieleń - to wszystko sprawia, że człowiek odpoczywa nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. W okolicach naszej Willi zostało oznaczonych bardzo wiele pieszych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności.

Zapraszamy do spędzenia czasu w naszym obiekcie - niezależnie od pory roku oraz pomysłu na spędzenie czasu. Wakacje w górach są dobre dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną. Zachęcamy do przekonania się o dobroczynnym wpływie przyrody na organizm i zaplanowania swoich wczasów!